SVEČIUOSE PAS „KODĖLČIUKUS“ DRAUGAI – „SMALSUČIAI“

EDUKACINĖ VEIKLA- DUONOS TEMOS MOTYVACIJA

Kiekvieną dieną vaikai suvalgo bent jau po riekelę duonos. Paprasčiausiai paima į ranką, kanda kąsnelį, kramto, žino, kad tai duona. Kasdieninė duona. Duona nupirkta parduotuvėje. Nutarėme papasakoti vaikams, kodėl duona laikoma šventa, kodėl ją reikia gerbti, kodėl seneliai sakydavo,     „ kad duona būtų skalsi“, „skalsos jums“, „skalsos“ – tai reiškė, kad linkiu nuolat ant stalo turėti duonos, kad niekad jos nepritruktų.

„Galime nueiti nusipirkti“ – sako vaikai. Tai ir buvo pradžia pokalbių – ne visada buvo taip paprasta nusipirkti. Reikėjo didelius darbus nudirbti, kad duona ant stalo atkeliautų, o ir tuos darbus nudirbus ne visada duonos ilgam užtekdavo. Vaikams šie pasakojimai tarsi pasakos. O pasakoti apie tai ir paklausyti verta. Verta išmokyti gerbti duoną, ją tausoti. Visą savaitę vaikai kalbėjo apie rugius, laukus, darbus, duoną, o po visų kalbų ir patys pabandėme duonelės kepimo pasimokyti.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Virginija ir Asta parodė vaikams , iš ko kepama duona, pasakojo , kaip ji atsiranda ant mūsų stalo, kiek darbų tenka nudirbti...

Kol užminkyta duona kepė , vaikai šoko, dainavo, prisiminė nuveiktus darbus.

Taigi grūdas po grūdo vis į tą mažą širdutę.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos :

Virginija Vasiliauskienė

Asta Paulevičienė

 

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .