Kaip ir kasmet Lietuvoje vykstančią Tarptautinę tolerancijos dieną paminėjo ir mūsų įstaiga (lapkričio 16-ąją).  Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – RAKTAS. Visą savaitę klasėse, grupėse vyko pokalbiai apie toleranciją.Su mokiniais, grupių ugdytiniais kalbėjome, kad žmonės negali gyventi vieni be kitų,  visiems  svarbu būti tolerantiškais, nes tolerancija - vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų ir išmokti pripažinti skirtumus. Buvo kalbama apie kasdienius dalykus mokykloje-darželyje : tolerancija jaunesniam, pagalba silpnesniam.    Patys mažiausieji ir jų Tėveliai taip pat prisijungė prie akcijos dekoruodami savo raktelius.

           4b klasės mokiniai suvaidino spektaklį „Ežys, kuris norėjo tapti kitu žvėrimi“. Jis  bandė kvarkti, kaip varlė, bet gudriu kurmiu pabūti  nepavyko. Suprato, kad visi skirtingi, o savojo kailio išsižadėti tikrai neverta.

          Pagamintais stebuklingais rakteliais puošėme įstaigos koridorius.  Juos saugosime, kad jais  galėtume atrakinti savo ir kitų širdeles, įsileisti gerumą. Juk tai įrankis,  kuriuo atrakiname duris, o kartu ir simbolis, atveriantis jausmų pasaulį.  Tolerancija – tai ne tik žodis, reiškiantis meilę ar taiką, jame užkoduotas ir pakantumas šalia esančiam, kitam ar kitokiam…

 

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .