„Kodėlčiukų“ kitokiadienis - Svečiuose pas ugniagesius

Gegužės 4 dieną Ugniagesių globėjo Šv. Florijono dienos proga buvo organizuojama Atvirų durų diena Marijampolės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje .

Šia proga „Kodėlčiukų“ grupės vaikai, kai kurie tėveliai , bei pedagogės susiruošėme susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija.

Atvirų durų diena suteikė galimybę mažiems ir dideliems apsilankyti ugniagesių gelbėtojų patalpose, pasimatuoti ugniagesių apsauginius rūbus ir įsiamžinti prie gaisrinio automobilio, o drąsiausieji ir smalsiausieji galėjo išmėginti taiklumą purškiant vandenį į taikinį .

Ekskursijos metu vaikams (be abejo ir suaugusiems) buvo leidžiama pabūti gaisrinių automobilių viduje, įjungti švyturėlius ar garsinį signalą, užsidėti šalmą , tarnybų pareigūnai supažindino su gelbėjimo automobilio specialia įranga. Ugniagesiai gelbėtojai vaikams išaiškino gaisrinės saugos svarbą, pagrindines saugaus elgesio taisykles, veiksmus kilus gaisrui, saugios evakuacijos taisykles. Turėjome galimybę išbandyti ugniagesių gelbėtojų parengtas rungtis ir užduotis, Veikė prevencinė stotelė „Gyvenkime saugiai“. Buvome pavaišinti saldžiomis vaišėmis ir kupini įspūdžių.

Grupės mokytojos :

Virginija Vasiliauskienė ir Genė SeliokienėMarijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .