Skambėk, lietuviškas žodi!

 

 Kiekvieną pavasarį mūsų mokykloje-darželyje vyksta Marijampolės savivaldybės pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Šiais metais konkursas buvo skirtas Lietuvos  nepriklausomybės 100-čiui paminėti.

Meninis skaitymas – tai  galimybė  patirti pačias geriausias emocijas, nes grožinė literatūra visų pirma veikia skaitytojo jausmus, vaizduotę.  Kiekvienas tekstas yra savotiška  vaizdo  iškarpa, kurią skaitytojas turi atkurti savo vaizduotėje, mintyse.

Mes pajutome, kaip mažieji konkurso dalyviai emocijas perteikė žvilgsniu, balso tembru, intonacija ar net kūno laikysena. Skaitydamas vaikas įsivaizduoja tai, ko nėra matęs, pasineria į teksto herojaus išgyvenamas emocijas, visa tai ugdo jo kūrybinį mąstymą.

  Į konkursą susirinko 23 pradinukai iš įvairių miesto bei rajono mokyklų. Jie varžėsi dėl geriausio skaitovo vardo. Su šiuo gražiu renginiu, visus dalyvius pasveikino bei sėkmės jiems palinkėjo mokyklos-darželio direktorė Rimanta Trečiokienė bei Marijampolės savivaldybės švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Angelė Mikulienė. Į renginį buvo atvykusi vaikų mylima poetė Zita Gaižauskaitė.

     Kompetentinga komisija buvo nusiteikusi atsižvelgti į kūrinio meninę vertę, aktualumą, skaitovo gebėjimą suprantamai perteikti mintį. Ne mažiau svarbi buvo kalbos kultūra bei sceninė laikysena. Dalyviai buvo vertinami pagal dvi amžiaus grupes: I grupė – 1-2 klasės, II grupė – 3-4 klasės.

Komisijos nuomone, geriausi skaitovai I grupėje (1-2 klasių) yra:

I vieta – Gabrielė Gelažytė  (Marijampolės marijonų gimnazija, mokytoja Ingrida Andriuškienė).

II vieta – Artas Genevičius („Saulės“ pradinė mokykla, mokytoja Kristina Anelauskienė) ir Denitas Martinkevičius (Mokolų progimnazija, mokytoja Vilija Šermukšnienė).

III vieta – Goda Gaižauskaitė  (Mokolų mokykla-darželis, mokytoja Violeta Rudienė).

II grupėje (3-4 klasių) nugalėtojai:

I vieta – Augustas Rimavičius  (Marijampolės marijonų gimnazija, mokytoja Jūratė Petruškevičienė).

II vieta – Luknė Šlekytė ( Šv. Cecilijos gimnazija, mokytoja Eglė Šverčiauskienė) ir Goda Albrechtaitytė (Mokolų mokykla-darželis, mokytoja Loreta Andriuškevičienė).

 III vieta – Justinas Dapkūnas  („Šaltinio“ pagrindinė mokykla, mokytoja Elvyra Vingelienė).

 


Šį renginį organizavo mokytojos: Violeta Rudienė ir Rūta Alaburdienė.

 

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .