Meninio skaitymo konkursas „Eilėraščių juosta – 2018“

 

Saulutė – tai geltona,

Žalia – maža varlytė,

Braškytė – tai raudona.

Raudona – tai gėlelė,

Žalia – gėlės šakytė,

Geltona – tai bitutė.

 Mokolų mokykloje-darželyje 2018- 02- 09 d. vyko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikučių  Meninio skaitymo konkursas „Eilėraščių juosta – 2018“, skirta atkurtos Lietuvos valstybės 100-čiui paminėti Kiekvienas laukiame savo gimtadienio. Vasario mėnesį gimtadienį švenčia ir mūsų Tėvynė Lietuva. Vasario 16-oji – svarbiausia mūsų valstybės šventė, Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Kai jau gyveno mamos ir tėčio proseneliai, buvo paskelbtas Lietuvos valstybės atkūrimas. Tai įvyko1918 metų vasario 16-tą dieną. Lietuvos Taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą.  Lietuva tapo laisva. Šią laisvę ir švenčiame dabar, jos 100-metį.

Renginys tapo maža švente ir mažiesiems skaitovams, ir jų klausytojams. Vaikai deklamavo lietuvių poetų sukurtus eilėraščius apie Lietuvą. Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai, dalyviai stengėsi perteikti eilėraščių nuotaiką, mintį. Klausytojus džiugino ne tik puikiai parinkti kūriniai, raiškus meniškas žodis, bet ir skaitovų sceninė laikysena, puošni šventiška apranga.

Šiais vertinimo kriterijais vadovavosi konkurso komisija: mokyklos-darželio direktorė Rimanta Trečiokienė, pavaduotoja ugdymui Nijolė Jurgelaitienė, logopedė Aušra Šmulkštienė, bibliotekininkė Lina Tamošaitienė. Konkurso komisija buvo dosni ir įvertino kiekvieną, ne tik laureatus. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir prizais. Džiaugiamės, kad ugdytiniai išmoko naujų eilėraščių ir dalyvavo šiame konkurse. Laureatais tapo: 1-ąją vietą laimėjo Žemyna Vasiliauskaitė 3m,  2-ąją vietą   Arielė Vasiliauskaitė 5m.,  3-ąją vietą Skaistė Lisovskytė 6m.

                                                                                                                                                                        Konkursą organizavo: priešmokyklinio ugdymo pedagogės-                                                                                                                                                                                            metodininkės Neringa Akelaitienė,  Asta  Paulevičienė ir

                                                                                                                                                                         bibliotekininkė Lina Tamošaitienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .