PROJEKTAS  "STEBUKLINGAS  VANDENS  PASAULIS"

     Kokios vandens savybės? Kodėl Žemėje nesibaigia vanduo? Koks vandens apytakos ratas? Į šiuos ir kitus kausimus mokiniai ieškojo atsakymų projekto, kuris vyko spalio 20-23 dienomis, metu. Mokytoja Violeta Žmuidienė pasakojo mokiniams apie Žemės vandenynus ir jų gyventojus, kaip susidaro krituliai, kuo skiriasi gėlas ir vandenynų vanduo.

     Mokiniams įsivaizduoti ir pasijusti vandenyno dugne padėjo mokytojos Daivos Bingelienės ir logopedės Aušros Šmulkštienės sukurtos dekoracijos ir 3D spalvintų piešinių paroda.

     Mokytoja Violeta Rudienė ir jos vadovaujami antrokai pademonstravo keletą eksperimentų su vandeniu, sėklomis, razinomis. Mokiniams labiausiai patiko bandymas "Ugnikalnio išsiveržimas".

     Projekto metu mokykloje svečiavosi Priešgaisrinės apsaugos tarnybos gelbėtojai. Jie papasakojo mokiniams apie savo darbą, pamokė kaip reikia saugiai ir atsakingai elgtis vandenyje ir prie vandens. Mokiniai galėjo apžiūrėti narų aprangą, gaisrininkų ir gelbėtojų transporto priemones.

     Po pietų mokinius sukvietė mokytoja Daiva Bingelienė. Ji pristatė svečią, keliautoją  Algimantą Vasiliauską. Jis papasakojo apie  kalnų upes, sniegynus, ledynus. Mokiniams buvo įdomu sužinoti apie Marijampolę juosiančią upę - Šešupę.

     Visus įspūdžius mokiniai perteikė savo piešiniuose, o "Ryto rato" metu atsakinėjo į viktorinos klausimus apie stebuklingą vandens pasaulį.

 

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .