Mokytojo diena


  Spalio penktoji, regis,  jau seniai pasiklydo nuplėštų kalendoriaus lapelių šusnyje. Bet ketvirtokai ir jų mokytojos Loreta Andriuškevičienė ir Daiva Bingelienė dar vis  prisimena   tarptautinės Mokytojo dienos nuotaikas,  jaudulius,  įspūdžius ir  jūrą gėlių. 4a ir 4b klasės vaikai visą savaitę intensyviai ruošėsi ne tik savo pamokoms, bet ir toms, kurias vedė žemesnėse ar savo klasėse. Mokytojavo po du, tačiau grįžę po pamokų į savo klases dūsavo – sunku, neklausė ... Kai kurie, net darbų taisyti parsinešė. Labai jau norėjo įvertinti savo bei savo ugdytinių  pastangas.

       Na, o papietavus, 12.00, į mokyklos-darželio salę buvo pakviesti pedagogai paminėti Mokytojo dieną. Pradžioje juos pasveikino mokyklos mokinių tarybos nariai, kurie labai užjautė pedagogus dėl mažų atlyginimų (nes  jų sijonai nei balti jau, nei raudoni... Skrybėlaitės nemadingos - ...štai kokie jie nelaimingi! Dar jie nori ir į teatrą... Kur...?  Į teatrą...??? Juk kasdien po spektakliuką kuriam jiems kaip skruzdėliukai: kai neruošiam pamokų, kai iš testų gaunam “du“...). Prašė, kad jie nestreikuotų ir dėl to  patys padidino atlyginimus, įteikdami   pedagogams vokelius su...  e u r  a i s ... šokoladiniais.

       Antroje dalyje pedagogai virto mokiniais, kuriems ne šiaip kokią, o parodomąją pamoką (stebint griežtai komisijai) vedė mokytoja emeritė (vaidino mokytoja ekspertė Loreta Andriuškevičienė),  kuri nors dirbdama būdama pensijoje, vis dar nenuilstamai siekia apsiginti vyresniosios mokytojos kategoriją. 

        Sunku jai, nes mokiniai nesuvokia užduočių, nedrįsta jų parodyti, kiti verkia, neatsimena puikiai žinomų dainelių, dar kiti iš mimikų ir gestų neatpažįsta savo kolegų... O griežtoji komisija vis linguoja ir linguoja galvas.

     Komisijai įvertinus pamoką bei suteikus vyresniosios mokytojos kategoriją, paskutinė dovana pedagogams – ketvirtokų sukurtas filmas. Pagal Rimanto Černiausko „Slieko pasaka“  ištrauką.

                                                                                         Daiva Bingelienė

 

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .