Šventė „Sūduvos kraitė“

Spalio 07 d. Marijampolėje vyko puiki rudens šventė „Sūduvos kraitė“, skirta Tautinio kostiumo metams. Tai viena ryškiausių ir gausiausių rudens švenčių. Šioje šventėje dalyvavo ir mūsų mokyklos-darželio bendruomenė. Išradingos mokytojos pagamino „Lietuvos žemėlapį“ iš įvairių sodo, daržo gėrybių. Jame net buvo pažymėti didieji Lietuvos miestai.

Direktorė Rimanta Trečiokienė ir pavaduotoja ugdymui Nijolė Jurgelaitienė praeivius, svečius vaišino savo kepta namine duona. Šventei pasibaigus visas sodo, daržo gėrybes išdalinome šventės svečiams.

Šios šventės meninėje programoje dalyvavo mokytoja Roma Upitienė su suvalkietiškų kanklių studijos „Žiedelis“ mergaitėmis. Jos, pasipuošę tautiniais kostiumais, paskambino lietuvių liaudies kūrinį „Auskit, sesutės, abrūsus“.

Taip pat mano vadovaujamo ritminių šokių būrelio ‚Boružėlės“ šokėjos, pašoko linksmą šokį „Du gaideliai“.

Prasidėjus meninei programai ėmė smarkiai lyti lietus. Tėveliai, kas su skėčiu, kas ir be, kantriai laukė lietuje to mažo stebuklo, kada ant scenos užlips jų mažos šokėjėlės. Stebėjau tėvelius ir mačiau jų akyse džiaugsmą. Tuomet ir pamąstai: „Štai dėl ko aš dirbu mokytoja“.

                                                          Mokytoja Violeta Rudienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .