Edukacinis -muzikinis renginys „Linelius roviau, dainavau“

Gruodžio 9 d. Marijampolės Mokolų mokykloje-darželyje vyko edukacinis-muzikinis renginys „Linelius roviau, dainavau“. Į papuoštą salę, kuri priminė kaimo gryčią, rinkosi mokyklos-darželio ugdytiniai ir svečiai. Čia juos, pasipuošę tautiniais rūbais, pasitiko renginio organizatorės ir vedėjos  meninio ugdymo pedagogė Virginija Rutkauskienė ir  mokytoja Roma Upitienė. Šio renginio tikslas panaudojant etninę kultūrą kaip vaikų gyvenimo turtinimo, džiuginimo, kūrybos ir prigimtinių galių atsiskleidimo šaltinį, paskatinti ugdytinių susidomėjimą savo krašto papročiais, liaudies dainomis, rateliais, žaidimais.

Renginio metu buvo pasakojama apie ilgą lino kelią nuo mėlynžiedžio augalo iki lininių staltiesių ir lovatiesių. Meninio ugdymo pedagogė Virginija Rutkauskienė ir  mokytoja Roma Upitienė pasakojo ir rodė kaip linus sėja, kaip juos rauna, mirko, šukuoja, verpia, audžia... Kiekvienas lino žingsnelis buvo apdainuotas lietuvių liaudies dainomis „Aš pasėjau žalią liną“, „Aš linelius myniau“, kurias atliko vokalinio ansamblio „Mažyliai“ vadovė V. Rutkauskienė ir kanklių studijos „Žiedelis“ vadovė R.Upitienė ugdytiniai, kanklėms pritariant mokytojai R.Upitienei.

Šioje veikloje integruotai buvo ugdomos ugdytinių bendrosios kompetencijos: pažinimo (susipažino su tradiciniais linų darbais, senoviniais linų apdorojimo įrankiais, tautosakos apie linus pavyzdžiais), socialumo (mokėsi klausyti kitų ir kalbėti po vieną aiškiai ir raiškiai, kartu minė mįsles, sakė patarles apie linus) ir kt. Pašokti lietuvių liaudies ratelius „Siūlai siūlai, susivykit“ ir „Pasėjau linelius“ buvo pakviesti visi bendruomenės nariai.                                                                                      

Džiugu, kad mūsų mokyklos-darželio ugdytiniai ir pedagogai  laukia jau tradicija tapusių Adventinių  renginių. Laukdami gražiausių metų švenčių, nors  trumpam prisimename savo šaknis ir pabūname kartu.    

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .