Kalėdų eglutės

    Kalėdos be jokios abejonės yra viena iš laukiamiausių metų švenčių. Jų laukia ne tik vaikai, tačiau taip pat ir suaugusieji. Daugumą žavi kalėdinė dvasia ir galimybė eksperimentuoti bei puošti savo namus. Kalėdų laikotarpiu eglutė yra pagrindinis namų akcentas, tad jos puošimui skiriama išties daug dėmesio. Žinoma, kiekvienas iš mūsų ją puošiame skirtingai ir tai savaime suprantama. Dažniausiai mūsų sprendimams įtaką daro tai, kaip vaikystėje puošdavome eglutę kartu su tėvais ir seneliais. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja idėja žaisliukus gaminti patiems. Tai išties malonus procesas, kuris skatina kūrybiškumą, etnokultūros puoselėjimą.

        Šiais mokslo metais pradžiuginti savo gamybos žaisliukais nutarė mūsų mokyklos 3b klasės mokiniai. Kartu su mokytoja Daiva Bingeliene vaikai padarė žaisliukus iš servetėlių ir sudalyvavo „Kalėdinės eglės“ puošimo ir įžiebimo renginyje, Marijampolės kultūros centre. Vaikams talkino logopedė Aušra Šmulkštienė.

        Žaliaskarė, vaikų pagalba, per keletą akimirkų tapo nuostabaus grožio egle. Miesto svečiai, vaikai galėjo gėrėtis ne tik žaislais, bet ir prisiminti abėcėlę, nes žaisliukai buvo kaip raidės. Kultūros centro vadovai ir organizatoriai nuoširdžiai dėkojo vaikams ir jų mokytojams ir skatino neužmiršti dalyvauti kituose renginiuose, puoselėjant Sūduvos krašto etnokultūrą.

                                                                                       Logopedė     Aušra Šmulkštienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .