Projekto  „augu su pasaka „  šventinis rytmetys

,,Seku, seku pasaką“

Vaikai labai mėgsta klausytis sekamų pasakų. Patys bando sekti jau girdėtas ir kurti naujas pasakas. Pasakos – tai vaistai. Jos turi gydomųjų galių, neversdamos mūsų daryti, būti, veikti - užtenka jų tik klausytis.

     Pasakose yra pamokymų, padedančių mums brautis per gyvenimo sunkumus.

Jei reikėtų išrinkti seniausią pedagogikos metodą, juo neabejotinai taptų pasakos.

Pasakos – vienas linksmiausių būdų mokytis. Vaikai ne tik išgirsta naujų žodžių, bet ir sužino, kur juos taikyti, kaip vartoti. Vaiko žodynas pasipildo įvairiais „spalvingais“ žodžiais. Vaikai, kuriems buvo sekamos ar skaitomos pasakos, užauga kūrybiškesni.

Kovo 07 dieną Mokolų mokykloje-darželyje vyko projekto  „Augu su pasaka „

šventinis rytmetys ,,Seku, seku pasaką“.

Projektą inicijavo Priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtoja Virginija Vasiliauskienė o jį įgyvendinti padėjo visų grupių pedagogės ir ugdytiniai.

 

     Vaikučiams labai patiko pasakos: ,,Pirštinė“, “Dangus griūna“,  „Du gaideliai“, Vištytė ir ančiukai“, „Gaidelis miegalius“.  Projektinės veiklos eigoje vaikučiai su savo auklėtojomis ir tėveliais  piešė  pasakų veikėjus, juos lipdė iš plastilino, kūrėme savo sugalvotas dekoracijas  pasakoms, gaminome karūnėles, lėles, savo sugalvotas knygeles. Projektą užbaigėme vaidindami savo pamėgtas  pasakas

      Vaikai susidomėjo pasakomis, knygelėmis, plėtėsi vaikų žodynas, turtėjo kalba. Vaikai ėmė drąsiau reikšti mintis, pasitikėti savimi, vaidinti, improvizuoti, kurti siužetus. Jie tapo kūrybiškesni, draugiškesni.

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .