Makulatūros rinkimo akcija „Popierių rink, medį apgink“

Mielas Žmogau,

Sodinkime medžius, saugokime paukščio giesmę mėlynėje, skaidrų upelių ir upių čiurlenimą, kalnų didybę, jūros dainą, tylų pušų gaudimą, akmenų paprastumą, žolės žalumą, rasą žieduose...

Sujunkime mintį su karšta širdimi, su širdies energija ir pamatysime, kokia saugi ir graži taps ŽEMĖ.

 

     Šiais metais, pažymėti Žemės dieną, skelbėme  ekologinę makulatūros rinkimo akciją „Popierių rink, medį apgink“ Tokiu būdu siekiame padaryti atliekų rūšiavimą kasdieniniu įpročiu.

Nepatingėjome   atiduoti perdirbimui tai, ką dažniausiai išmetame, savo darbais mes  prisidėjome prie gamtos, t.y. medžių išsaugojimo.

      Kiekviena perdirbto popieriaus tona išsaugo 17 medžių, to pakanka, kad šešis mėnesius būtų apšildytas normalaus dydžio namas.

     Ruošdamiesi paminėti pasaulinę Žemės dieną nutarėme , kad  ir nedideli dalykai, kuriuos mes darome kiekvieną dieną, kartu gali turėti didžiulį poveikį mūsų aplinkai.  Mokykloje – darželyje  vaikai su savo auklėtojomis, mokytojomis ir tėveliais surinko daugiau nei  pusę tonos  makulatūros (0,680 t. )  Vaikams makulatūros rinkimas tapo ne tik smagia atrakcija, bet ir supratimas, koks aktualus yra antrinių žaliavų surinkimas ir perdirbimas. Akcijoje „Popierių rink, medį apgink“  dalyvavo ne tik vaikai, kurie makulatūrą renka su didžiuliu užsidegimu, tačiau ir tėveliai, mokyklos-darželio darbuotojai, visa mokyklos –darželio bendruomenė.

     Makulatūros surinkimas iš Mokolų mokyklos - darželio vykdytas pagal iš anksto suderintą grafiką su UAB "Marijampolės švara" Mokykloje – darželyje  sutartu laiku apsilankė specialus  automobilis,  surinko ir pasvėrė suneštą makulatūrą. Tai padės mums susimąstyti, kaip galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo, kaip galime nors truputį švariau ir sveikiau gyventi.

 

Dėkojame visiems, kurie aktyviai įsijungė į šią akciją!

Savo darbais mes galime prisidėti prie gamtos ir medžių išsaugojimo, taip pat sutvarkyti savo aplinką.

 

Akcijos organizatorė :

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė  metodininkė

Virginija Vasiliauskienė
Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .