VELYKOS

Rid  rid  rid margi margučiai...

 Prieš pat Šv. Velykas balandžio 10  d.  Mokolų  mokyklos  – darželio teritorijoje  akį traukė puošnus Velykų medis, atbundančios gamtos simbolis. Augantis šermukšnis  pasipuošė  įvairiaspalvių margučių girliandomis. Mokyklos-darželio bendruomenė šioms Velykoms ėmė ruoštis jau prieš mėnesį. Įstaigos pedagogai, vaikai ir jų tėvai paruošė, margino ir kabino margučius. Tikimės, jog tai taps gražia tradicija  kasmet puošti Velykų medį.

     O vaikučiams smagumėlis ne tik marginti , aptarinėti, apžiūrinėti , ridenti margučius. Jiems staigmena buvo sulaukus Velykų bobutės -Velykės, kuri atsivedė ir „Velykinę vištelę“

Viešnios kiekvienos grupės vaikučius ir auklėtojas pasveikino su atgimstančia gamta ir gražiausia pavasario švente – Velykomis. Vaikai deklamavo eilėraščius, pasakojo, kaip ir su kuo namuose dažė kiaušinius, kiek jų suvalgė ir kiek sudaužė. Velykų bobutė vaikams pripasakojo įvairiausių įdomybių apie Velykas: kodėl jos švenčiamos pavasarį, kokias reikšmes turi margučių spalvos, papasakojo kaip dažo kiaušinius ir smagiai pažaidė kartu su vaikais.

Velykų bobutė atnešė vaikams pyragėlių. Vaikai Velykei padainavo dainelę.

 

Šventės organizatorės – Ikimokyklinio ugdymo pedagogės:

Roma Kavaliauskienė ir Rasutė Plečkaitienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .