„J u r g i n ė s“,

           

   Štai ir nuaidėjo, nuskambėjo Marijampolės savivaldybės pradinių klasių mokinių ir darželių grupių vaikų, Jurginių šventė   „Juda, kruta amatų meistrai...“

Atšiaurų balandžio 21 – osios dienos rytą besiruošiančiųjų šventei veidai toli gražu nespindėjo džiugesiu, nes nuolat kankino nerimas „lis – nelis“. Tačiau po truputį nuotaika skaidrėjo ypač kai pamatėme besirenkančius svečius. Supratę, jei jie išsiruošė pas mus nepaisydami oro sąlygų, tai mes tik dar labiau turime pasitempti, ir šypsotis taip, kad šypsenos tirpdytų labai rūškaną dieną ir šviestų, kaip daug mažų ir didelių saulės spindulėlių. Ir netrukus aukštai iškilęs, ryškiai geltonas plakatas su užrašu  „J u r g i n ė s“, tarsi, pažadino ir paspartino pasiruošimą.

              Šventės dalyviai ir jų darbai pasiskirstė į šešias zonas, kurias meniškai apipavidalino viena iš šventės organizatorių A.Šmulkštienė.

            Amatų miestelyje šeimininkavo (liejo žvakes ir žibinyčias, margino vašku jurgučius ir pynė juosteles su akmenukais) kraštotyros muziejaus  muziejininkai, o 2b klasės bendruomenė (mokyt. R. Upitienė) mokė mogliavoti, skalbti senoviniu būdu.

           Jurgučių parodą padėjo pristatyti viešnia E. Kuralavičienė, sekdama pasaką kaip kiaušiniai virsta margučiais.

           Prekyba Jurginių mugėje rūpinosi visos Mokolų mokyklos-darželio klasės ir grupės, bei svečiai iš Marijampolės „Smalsučio“ pradinės mokyklos su mokytoja B. Simanavičiene.

           Kad nesušaltume šokti, dainuoti, groti, čiulbėti stojo ne tik šeimininkai, bet ir svečiai iš Mokolų pagrindinės mokyklos mokiniai su  mokytojomis  V.Šermukšniene, D.Vaišutiene ir I.Ramanauskiene; Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ mažieji auklėtiniai su auklėtojomis N.Uzdiliene, V.Rudaitiene, I.Stravinskiene; vaikų ir jaunimo choras „Kotita“ su vadove R.Burinskiene.

          Tradicijas įgyvendinti padėjo   R.Stankevičiaus pagrindinės mokyklos pradinukai su mokytojomis V.Žukauskiene ir  E.Venckevičiene, kurie  užgesino degantį žemės lopinėlį ir pasidalino lobį. Tradiciškai duoną su kiaušiniais viduje,  kepė ir šventės dalyvius vaišino  pavaduotoja N. Jurgelaitienė. Džiugu, kad kaip ir per kiekvienas Jurgines mus aplankė Mokolų mikrorajono seniūnė Eglė Plikaitienė, kuri kartu su mokyklos-darželio direktore Rimanta Trečiokiene atrakino žemę ir išleido vasaros žirgelius...

           Bibliotekininkė L.Tamošaitienė vykdė perskaitytų knygelių mainus į siurprizą. Labai įdomu ar pagausėjo  mūsų bibliotekos lobynai..?

            Arbata vaišino ūkio dalies direktorės pavaduotoja Danutė .

          Dėkoju visiems šventės dalyviams, pedagogams, tėveliams ir mamytėms, šventės organizatoriams. Ačiū šventės vedėjoms Evitai Kajokaitei, Alinai Suyenovai ir Emilijai Civinskaitei ir visiems jų,  3b klasės draugams bei tėveliams.         

Ir vis tik šauni, ta, mūsų bendruomenė!

                                                        Daiva Bingelienė 
Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .