Saugaus eismo valandėlė gatvės sankryžoje

Įgyvendindami  projektą „Saugus gatvėje ir buityje“ Marijampolės Mokolų mokyklos-darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogės ,vaikučiams surengė  edukacinę išvyką  prie judrios sankryžos.

         Išvykos tikslas – vaikams prisiminti, pakartoti ir įtvirtinti praktiškai saugaus eismo  taisykles.

 Dar daug įvyksta eismo nelaimių, kuriose nukenčia vaikai. Būtina suprasti autoavarijų priežastis ir aplinkybes, kad laiku galėtume jas pašalinti. Tik mūsų visų rūpestis ir pastangos , sumažins nukentėjusių vaikų skaičių. Ikimokyklinio amžiaus vaikų saugaus eismo įgūdžius formuoja ne tik darželio pedagogai, bet ir tėvai, šeimos nariai, todėl jie privalo gerai mokėti kelių eismo taisykles, išmanyti kaip išvengti nelaimingų atsitikimų, padėti vaikams įgyti praktiškų įgūdžių. Mažojo žmogaus elgsena tik formuojasi, todėl nuo mūsų rūpesčio bei gero pavyzdžio priklausys rezultatai. Mūsų tikslas - išmokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėse ir keliuose, pažinti kelio ženklus, ugdyti savisaugos jausmą, skatinti, kad vaikai būtų drausmingi, atsargūs, atidūs. Mes, Marijampolės Mokolų mokyklos-darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogai, daug metų kryptingai ir kūrybiškai dirbame su vaikais, jų tėvais, pedagogais, mokykla, kelių policijos inspektoriais saugaus eismo ugdymo tema. Saugaus eismo įgūdžių programa įgyvendinama per vaikų kasdieninę veiklą. 

Labai smagu, kad vaikučiai žino pagrindines saugaus eismo taisykles ir jų laikosi. Pasitikrinę savo žinias, išgirdę bei išmokę kažką naujo, vaikai buvo apdovanoti įvairiomis šviesą atspindinčiomis priemonėmis ir metodinėmis knygomis. Visiems susirinkusiems  vaikučiams policijos pareigūnai išdalino šviesą atspindinčius atšvaitus ir papasakojo bei parodė, kaip juos reikia dėvėti, atsakė į užduotus klausimus, parodė ir pakomentavo aktualią vaizdinę medžiagą. Policijos pareigūnai,  priminė pagrindines taisykles: kuria kelio puse eiti, važiuoti dviračiu, kaip pereiti pėsčiųjų perėją.

Tokios praktinės valandėlės, ne tik formuoja nuostatas ir vertybes, kurios stiprina vaikų pasiryžimą laikytis saugaus elgesio, bet ir žadina juose sveiką instinktą atpažinti pavojus bei išmokti ramiai ir atsakingai veikti, siekiant jų išvengti.

 

Mes esame neabejingi mūsų visų saugumui kelyje!

 

Piešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė

Virginija Vasiliauskienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .