Kaip vabaliukas zipis nugalėjo mažųjų sunkumus priešmokyklinėje grupėje

Naujausi tyrimai patvirtina, kad emocinių įgūdžių turintys vaikai yra laimingesni, labiau savimi pasitiki, jiems geriau sekasi mokykloje. Be to, tokie vaikai rečiau konfliktuoja, kyla mažiau problemų, dėl smurto ir patyčių.  „Aš išmokau per valandėles geriau sutarti su draugais, kalbėtis, įveikti nusivylimą“ „Aš išmokau bendrauti, draugauti, išsipasakoti, nusiraminti, nesityčioti, padėti išgyventi sunkias gyvenimo akimirkas“. „Aš išmokau nugalėti baimę, išmokau padėti draugams, šeimos nariams ir dar išmokau pasakyti tiesą“ „Sužinojau, kaip numalšinti pyktį, nusiraminti, kaip neskaudinti vienam kito, kaip padėti draugui, kaip pasidalinti vienam su kitu“.

"Aš sužinojau apie emocijas, kad jos yra ne geros ar blogos, o linksmos, liūdnos, kas aš esu susirūpinęs, susikaupęs, susijaudinęs ir t.t. Štai taip apie mokykloje vykstančių prevencinių programų valandėlių naudą atsiliepia vaikai.
Š. m. gegužės 18 d. priešmokyklinėje "Smalsučių" grupėje buvo užbaigta tarptautinė "Zipio draugų" programa. Programą užbaigėme šventine ceremonija "Švenčiame kartu", kurios metu vaikams buvo įteikti Zipio draugų diplomai, prisegtos emblemos su "Zipio draugų" antspaudu. Vaikai labai laimingi gavę diplomus nusifotografavo bendroje nuotraukoje.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė-metodininkė Asta Paulevičienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .