Mokolų mokyklos-darželio Priešmokyklinio ugdymo grupių Socialinių įgūdžių ir gebėjimų viktorinos „ Būk budrus-būsi saugus“ atgarsiai

Ar galima mokytis linksmai ir įdomiai? Na žinoma!

Tokia nuostata visuomet gyvena Mokolų mokyklos–darželio priešmokyklinio ugdymo vaikai ir pedagogės.

Viktorinos metu pedagogės įsikūnijo linksmais pasakų personažais – aukle Frekenbok ir Karlsonu.  Jos sukvietė priešmokyklinio ugdymo grupių vaikus iš trijų miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų į socialinių įgūdžių ir gebėjimų viktoriną „Būk budrus-būsi saugus.

Savo žinias ir gebėjimus išbandė Lopšelio darželio „Nykštukas“,  Lopšelio –darželio „Vaivorykštė“  ir Mokolų mokyklos – darželio priešmokyklinio ugdymo  komandos.

     Saugaus vaiko elgesio ir savisaugos įgūdžių ugdymas Mokolų mokykloje–darželyje yra sistemingas, nuoseklus procesas, sužadinantis vaiko norą sužinoti daugiau, įgyti patirties, įsisąmoninti ir suvokti atsakomybę už savo ir kitų saugumą, gebėti orientuotis sudėtingose situacijose. Įgyvendindami  vaikų socializacijos programą daug dėmesio skiriame saugaus vaikų elgesio praktinių žinių, pagarbos gyvybei ir sveikatai, atsakomybės formavimui.

Su dideliu susidomėjimu vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus,  atliko praktines užduotis. Buvo daug džiaugsmo kibirkštėlių mažose vaikų akutėse, kai į salę oriai, bet draugiškai įžygiavo Policijos artimas draugas, animacinis herojus Amsis. Susitikimo metu vaikams buvo parodyti animaciniai filmukai, kuriuose policijos bičiulis Amsis moko ir pataria, kaip būti atsargiems gatvėje ir buityje. Vėliau animaciniuose filmukuose matytos istorijos buvo aptartos su vaikais. Vaikams  paliktos dovanėlės iš socialinių partnerių – kompaktinis diskas su animaciniais filmukais,  atšvaitai ir knygelės, kaip išvengti gaisro ar kitų pavojų.

      Pareigūnai ir pedagogės tikisi, kad tokio netradicinio pobūdžio veikla padės išvengti nelaimių, kuriose nukentėtų mūsų patys mažiausieji  dalyviai. Įvairių tarnybų atstovai kartu su vaikais aptarė, kaip saugiai pereiti gatvę, ką reikia turėti einant tamsiu paros metu, kur kreiptis pagalbos ištikus nelaimei ir padovanojo vaikučiams  naudingų patarimų bei mokymo priemonių.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė

Virginija Vasiliauskienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .