TOLERANCIJOS DIENA

2014-11-16

Vis dažniau girdime kalbant apie toleranciją pagyvenusiems žmonėms, kitataučiams, skirtingoms nuomonėms, tačiau kartais terminas vartojamas klaidingai. „Tolerancija [lotyniškai– kantrybė] – kitokiosnuomonės, elgesio arba įsitikinimų gerbimas, pakanta“.

Kiekvienais metais lapkričio 16- ąją minima Tarptautinė tolerancijos diena Ši diena buvo paminėta ir Marijampolės Mokolų mokykloje-darželyje. Daug laiko mes su visais mokyklos-darželio vaikais dirbom, darėm tolerancijos plakatus. Mokiniai ir mokytojai įdėjo daug darbo ir pastangų.
                      Iš tiesų, toleruoti kitą žmogų yra nesunku.Žinoma, tai reikalauja aplinkinių kantrybės ir supratingumo, bet niekuomet negali žinoti, galbūt po kiek laiko tolerancijos prireiks Tau pačiam. Tikras draugas yra kaip kompiuteris. Jis įeina (Enter) į tavo gyvenimą, išsisaugo (Save) tavo širdyje, sukuria (Format) viską, ko tau reikia, kontroliuoja (Ctrl) tavo nuotaiką, suteikia (Shift) tau daug galimybių, ištrina (Delete) blogus atsiminimus ir niekada neišmeta tavęs į šiukšlių dėžę (Recyclebin)! 

Mokyklos-darželio priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, klasių mokiniai aptarė tolerancijos plakatus, jų reikšmę „Ryto rato“ metu, pažadėjo būti draugiškesniais, pakančiais vienas kitam

            Socialinė pedagogė                                          Sonata Daugirdienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .