Pažintinis-pramoginis projektas ,,Seku, seku pasaką“

Vaikai labai mėgsta klausytis sekamų pasakų. Patys bando sekti jau girdėtas ir kurti naujas pasakas. Ugdytiniai bando nupiešti girdėtas ir savo sukurtas pasakas, jas suvaidinti.

Balandžio mėn.  07- 24  dienomis priešmokyklinio ugdymo „Ežiukai“ grupėje vyko pažintinis-pramoginis projektas ,,Seku, seku pasaką“. Tris savaites, kiekvieną dieną buvo numatytos ir vykdomos skirtingos veiklos. Vaikučiai nešėsi iš namų savo mėgstamas pasakų knygas, jas pristatė draugams, sekė“spalvotas“ pasakas pagal knygelių iliustracijas, gaminome savo sugalvotas pasakų knygeles. Pasakas vaikučiams grupėje skaitė ne tik auklėtojos, bet  ir mamytės. Džiugu, jog į projekto „Seku seku pasaką“  vykdytas veiklas aktyviai įsitraukė tėveliai. Jie kartu su savo vaikučiais namuose išrinko ir į grupes atnešė labiausiai mėgstamas pasakų knygeles, dalinosi savaitės įspūdžiais su auklėtojomis ir vaikais.

Projektą užbaigėme vaidindami savo sukurtą pasaką „Lapė kiškis ir gaidys“  Ši veikla vaikams labai patiko. Jie susidomėjo pasakomis, knygelėmis, plėtėsi vaikų žodynas, turtėjo kalba. Vaikai ėmė drąsiau reikšti mintis, pasitikėti savimi, vaidinti, improvizuoti, kurti siužetus. Jie tapo kūrybiškesni, draugiškesni.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė-metodininkė : Virginija Vasiliauskienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .