,,Pažink negalią"

2014 m. gegužės 4–10 d. Lietuvoje ir visame pasaulyje rengiama Visuotinė veiksmo savaitė – kampanija, siekianti atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į kokybiško neįgaliųjų ugdymo svarbą ir būtinybę inkliuzinį neįgaliųjų ugdymą pripažinti visiškai integruoto ugdymo privalumu.

Visuotinė veiksmo savaitė – tai pasaulinės švietimo kampanijos (Global Campaign for Education) visuotinė akcija, aktyviai palaikoma UNESCO, kuria siekiama didinti visuomenės informuotumą apie švietimo problemas visame pasaulyje, taip pat raginti vyriausybes tesėti savo pažadą - iki 2015 m. visiems suteikti kokybišką švietimą. Kasmet prie šios akcijos prisijungia milijonai viso pasaulio mokinių, mokytojų, studentų, dėstytojų, kitų aktyvistų. Visuotinės veiksmo savaitės veiklas Lietuvoje koordinuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.

Mokolų mokykla-darželis taip pat prisijungė prie šios veiksmo savaitės. 2014-05-07/08 dienomis 4-ose klasėse vyko paskaitos - diskusijos ,,Pažink negalią".

 Paskaitos - diskusijos tikslas:

  • Suprasti  ir aptarti termino „negalia“ reikšmę;
  • Išsiaiškinti, kokios būna negalios rūšys;
  • Kaip reikia gyventi ir suprasti tą "kitokį" žmogų ar draugą esantį šalia.
  • Gyvenimo patirtimi ir pavyzdžiu pateikti mokiniams kaip tai vyksta realybėje.

Paskaitoje - diskusijoje dalyvavo 45 mokiniai, taip pat ir Marijampolės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Stagniūnienė.

Su mokiniais buvo žiūrėtas ir aptartas filmas apie Niką Vujicic, kuris neturi nei rankų nei kojų, tačiau gyvenime yra tiek daug pasiekęs, kad sveiki žmonės jam pavydi. Tai nuoroda, kur galima pažiūrėti apie šio nepaprasto žmogaus gyvenimą: 

Nick Vujicic is a giant of a man - YouTube.

Mes visi pasmerkti ištverti gyvenimą. Ir vienintelė galimybė tai padaryti – pamilti jį.
G. Bernanos

         Socialinė pedagogė                                        Sonata Daugirdienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .