SAUGOKIME VIENI KITUS KELYJE!

Marijampolės Mokolų mokyklos – darželio  priešmokyklinės „ Ežiukų “ ir "Smalsučių" grupės vaikai,  padedami auklėtojų ir  Kelių Policijos pareigūnų ,  jau kelinti metai iš eilės rengia ir vykdo projektus  “Aš saugus, kai žinau”, "Būk budrus - būsi saugus", "Saugokime vieni kitus"... Todėl visais įmanomais metodais ir būdais kaupia žinias ir patirtį.

Projekto  tikslas  – ugdyti vaikų saugaus elgesio sampratą ir įgūdžius.  išmokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėje ir keliuose, pažinti kelio ženklus, ugdyti savisaugos jausmą, skatinti, kad vaikai būtų drausmingi, atsargūs, atidūs.

 Policijos pareigūnai susitikę su vaikučiais kalbėjosi apie saugų elgesį kelyje, aiškino, kaip atidžiai pereiti gatvę einant į darželį ar iš jo, kaip pasirinkti tinkamą vietą gatvei pereiti ne tik tam numatytose, pažymėtose pėsčiųjų perėjose, bet ir tose vietose, kur pėsčiųjų perėjų nėra, mokė, kuria kelio puse eiti, kaip kieme pasirinkti tinkamą žaidimo vietą, kad patys nenukentėtų ir savo neatsargiu elgesiu nesukeltų pavojaus vairuotojams. Tikimės, jog šis projektas padės mažinti nelaimingų atsitikimų skaičių gatvėse.

Priešmokyklinio amžiaus vaikų saugaus eismo įgūdžius turi  formuoti ne tik darželio- mokyklos pedagogai ir policijos pareigūnai, bet ir tėvai, šeimos nariai, kurie privalo gerai mokėti kelių eismo taisykles, išmanyti, kaip išvengti nelaimingų atsitikimų, vaikams padėti įgyti praktinių įgūdžių. Policijos pareigūnai vaikams padovanojo knygeles "Saugokime vieni kitus kelyje", kurias kiekvienas  vaikas parsinešė į namus, kad galėtų dažnai pavartyti ir pasidalinti patarimais ir žiniomis su tėveliais ar šeimos nariais.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė

Virginija Vasiliauskienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .