Paukštelių sugrįžtuvės

Kovo mėnesio viduryje, kai saulutė kyla vis aukštyn, kai lauke pasigirsta pirmųjų parskridusių paukštelių giesmelės, Mokolų mokykloje - darželyje kasmet mes švenčiame "Paukštelių sugrįžtuves" .

Šių metų kovo 13 dieną pedagogės Violeta Kriščiūnienė , Jūratė Paitian ir meninio ugdymo pedagogė Virginija Rutkauskienė  surengė darželio vaikučiams ir visai bendruomenei paukščių sugrįžimo  šventę.

 Veikla  mažiesiems buvo pažintinė: jos metu vaikai daug sužinojo apie pirmuosius pavasario šauklius: - varnėną, pempę, gandrą, vieversį,  gegutę... Kiekvienas galėjo įvertinti paukštelių išorinius ypatumus, išgirsti ne tik įvairius tautosakinius pasakojimus apie paukštelius, bet ir jų pačių giesmeles. Kaip maži paukščiukai , pasipuošę įvairiomis paukštelių karūnėlėmis , vaikučiai atidžiai stebėjo rodomą filmuotą medžiagą, turėjo galimybę netgi paspėlioti, koks paukštelis rodomas, išgirsti koks jo balselis .

Šventės metu vaikai šoko, dainavo, pamėgdžiojo paukštelių balsus.
Didelis ir mažas laukia sugrįžtančių paukščių, kurie savo suokimu, plazdančiais sparnais atneša pavasario džiaugsmą. Nykus būtų pavasaris be mūsų balsingųjų sparnuočių.

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .