Akcija „Baltasis badas 2013“ Marijampolės Mokolų mokykloje – darželyje

Atėjo tikra žiema - ypatingai snieguota ir šalta. Ne tik mūsų kiemuose, bet ir miške susidarė gana stora sniego danga, pabloginusi mūsų laukinių gyvūnų žiemojimo sąlygas. Atkeliavus žiemai, laukiniams gyvūnams vis sunkiau susirasti maisto, todėl jiems vis dažniau prireikia mūsų pagalbos. Neįprastai šalta žiema ne tik mus pačius gąsdina speigais, bet ir žvėrelius priverčia ilgiau ieškoti maisto, klampoti po sniegu apdengtus miškus.

Užsitęsus šaltiems orams ir iškritus gausiam sniegui Marijampolės Mokolų mokyklos – darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogės: Virginija Vasiliauskienė, Genė Seliokienė,  Asta Paulevičienė ir Rūta Alaburdienė organizavo kasmetinę jau tradicija tapusią   „Baltojo bado“ akciją. Abejingi neliko ir vyresnieji . Mokinių tarybos nariai su mokytoja Roma Bendaravičiene taip pat geranoriškai prisijungė prie šios akcijos vykdymo.

     Pedagogės bei Marijampolės miškų ūkio specialistai Marijampolės Mokolų mokyklos - darželio  ugdytiniams papasakojo apie žvėrelių vargus žiemą. Sniego pragarą žmogus įveikia technika ir kastuvais. O kaip išgyventi tiems, kurių namai – pusnyse paskendę miškas bei laukas? Ši žiema net stambiesiems gyvūnams gali būti paskutinė, jeigu žmonės jiems nepagelbės.

     2013 metų sausio 24 d. akcijos organizatorėms talkino Marijampolės Miškų urėdijos pareigūnai: Ramūnas Mažėtis ir Virginijus Rudzevičius. Surinkti pašarai buvo išvežti miško gyventojams į Šunskų mišką . Prie akcijos prisijungė ne tik mažieji ugdytiniai, bet ir klasių mokiniai ,bei jų  tėveliai .

Akcijos organizatorė V.Vasiliauskienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .