Makulatūros rinkimo akcija „Popierių rink, medį apgink“

     Šiais metais, pažymėti Žemės dieną, skelbėme  ekologinę makulatūros rinkimo akciją „Popierių rink, medį apgink“ Tokiu būdu siekiame padaryti atliekų rūšiavimą kasdieniniu įpročiu.

Nepatingėjome   atiduoti perdirbimui tai, ką dažniausiai išmetate, savo darbais mes  prisidėjome prie gamtos, t.y. medžių išsaugojimo.

      Kiekviena perdirbto popieriaus tona išsaugo 17 medžių, to pakanka, kad šešis mėnesius būtų apšildytas normalaus dydžio namas.

     Ruošdamiesi paminėti pasaulinę Žemės dieną nutarėme , kad  ir nedideli dalykai, kuriuos mes darome kiekvieną dieną, kartu gali turėti didžiulį poveikį mūsų aplinkai.  Mokykloje – darželyje  vaikai su savo auklėtojomis, mokytojomis ir tėveliais surinko apie  pusę tonos  makulatūros (490 kg. )  Vaikams makulatūros rinkimas tapo ne tik smagia atrakcija, bet ir supratimas, koks aktualus yra antrinių žaliavų surinkimas ir perdirbimas. Dalyvavo ne tik vaikai, kurie makulatūrą renka su didžiuliu užsidegimu, tačiau ir tėveliai, giminaičiai, kuriems  patys vaikai grįžę namo apie akciją papasakojo.

     Makulatūros surinkimas iš Mokolų mokyklos - darželio vykdytas pagal iš anksto suderintą grafiką su UAB "Marijampolės švara" Mokykloje – darželyje  sutartu laiku apsilankė specialus  automobilis,  surinko ir pasvėrė suneštą makulatūrą. Tai padės mums susimąstyti, kaip galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo, kaip galime nors truputį švariau ir sveikiau gyventi.

      Dėkojame visiems, kurie aktyviai įsijungė į šią akciją!  

Savo darbais mes galime prisidėti prie gamtos ir medžių išsaugojimo, taip pat sutvarkyti savo aplinką.

Akcijos organizatorė :

Virginija Vasiliauskienė

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė  metodininkė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .