Projektas "Žemė myli mus kiekvieną"

Žemės diena, Žemės valanda, parskrendantys paukščiai, pavasario augalai, kaip žmogus kenkia gamtai ir ką  turime daryti, norėdami išsaugoti švarią aplinką? Tokias temas aptarė ir į klausimus mėgino rasti teisingus atsakymus Marijampolės savivaldybės mokyklų 3 - 4 klasių mokiniai, susirinkę kovo 20 dieną į viktoriną "Žemė myli mus kiekvieną". Į Žemės dienai skirtą renginį atvyko Petro Armino  , Jono Totoraičio, Rimanto Stankevičiaus pagrindinių mokyklų, Degučių mokyklos-darželio, "Smalsučio" pradinės mokyklos, mokyklos- darželio "Želmenėliai", Mokolų mokyklos-darželio bei Padovinio pagr. mokyklos Daukšių pradinio ugdymo skyriaus pradinukų komandos. Iš Marijampolės miškų urėdijos atvyko svečias Saulius Kučinskas. Jis pateikė mokiniams klausimų ir dalyvavo užduočių vertinimo komisijoje.

Mokinukus pasveikino Mokolų mokyklos - darželio ketvirtokai, o priešmokyklinės grupės darželinukai, vadovaujami auklėtojos Virginijos Vasiliauskienės suvaidino istoriją apie neklaužadas, kurie teršia mišką.

Išradingus dalyvių prisistatymus, viktorinos klausimų atsakymus atidžiai vertino komisija. Visi viktorinos dalyviai pasirodė labai šauniai, todėl ir nugalėtojus išrinkti buvo nelengva. Trečioji vieta viktorinoje atiteko Petro Armino pagr. mokyklos "Skruzdėlyčių" komandai, dvi antras vietas pasidalino "Smalsučio" pradinės mokyklos ir "Želmenėlių" mokyklos-darželio komandos. Pirmoji vieta atiteko Mokolų mokyklos-darželio "Žaliatabių" komandai.  Šventės pabaigoje visi dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais. Renginį- viktoriną organizavo ir vedė mokytojos metodininkės Neringa Akelaitienė ir Violeta Žmuidienė.

Piešinių paroda – konkursas „Žemė myli mus kiekvieną“

Kovo 15 d. Marijampolės Multicenre buvo atidaryta moksleivių piešinių paroda-konkursas „Žemė myli mus kiekvieną“, kurį organizavo mūsų mokyklos ketvirtokai ir jų mokytojos Violeta Žmuidienė ir Neringa Akelaitienė. Atidarymą mokiniai pradėjo pasakojimu apie Pasaulinę Žemės dieną, kuri Lietuvoje šiais metais skaičiuojama 21-mą kartą. Ketvirtokai visus kvietė kovo 23 d., t.y. šeštadienį, 20.30 val. prisijungti prie globalios iniciatyvos „Žemės valanda 2013“, kai užgesinamos visos šviesos ir leidžiama nors vieną valandą Žemei pailsėti.

Parodoje-konkurse buvo eksponuojami Daukšių pradinio ugdymo skyriaus, Padovinio pagrindinės mokyklos, Marijampolės „Smalsučio“ pradinės mokyklos, Marijampolės J. Totoraičio pagrindinės mokyklos, Igliaukos Anzelmo Matučio vidurinės mokyklos ir Mokolų mokyklos-darželio mokinių darbai gamtos, žemės ir jos išsaugojimo tema. Visi vaikai buvo kviečiami atvykti į Marijampolės Multicentrą ir balsuoti už labiausiai patikusį vaiko darbelį! Daugiausiai simpatijų gavę darbai kovo 20d., per Žemės dienos paminėjimą, buvo apdovanoti padėkos raštais.

I-ąją vietą vaikai išrinko - Mokolų mokyklos–darželio 4a kl. mokinės Karinos Žmuidaitės piešinį, mokytoja Violeta Žmuidienė.

II-oji vieta atiteko – Mokolų mokyklos-darželio 4a kl. mokinei Viltei Gaižauskaitei, mokytoja Irina Abramavičienė.

III-oji vieta skirta – Mokolų mokyklos-darželio 4b kl. mokinei Silvijai Jurgelaitytei, mokytoja Neringa Akelaitienė.

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .