Priešmokyklinio ugdymo grupių socialinių įgūdžių ir gebėjimų viktorinos

„ Aš saugus, kai žinau“ atgarsiai

Ar galima mokytis linksmai ir įdomiai? Na žinoma!

      Mokolų mokyklos – darželio priešmokyklinio ugdymo grupių  pedagogės Asta Paulevičienė ir Virginija Vasiliauskienė įsikūnijo linksmais pasakų personažais Gudrute ir Nežiniuke. Jos sukvietė priešmokyklinio ugdymo grupių „Drugeliai“ ir „Ežiukai“ vaikus į socialinių įgūdžių ir gebėjimų viktoriną „Aš saugus, kai žinau“.

     Saugaus vaiko elgesio ir savisaugos įgūdžių ugdymas Mokolų mokykloje–darželyje- sistemingas, nuoseklus procesas, sužadinantis vaiko norą sužinoti daugiau, įgyti patirties, įsisąmoninti ir suvokti atsakomybę už savo ir kitų saugumą, gebėti orientuotis sudėtingose situacijose. Įgyvendindami  vaikų socializacijos programą „Aš saugus, kai žinau” daug dėmesio skiriame saugaus vaikų elgesio praktinių žinių, pagarbos gyvybei ir sveikatai, atsakomybės formavimui. Ugdant vaikų saugaus eismo, saugaus elgesio kompetenciją  2012 m. lapkričio mėn. 22 dieną vyko priešmokyklinio ugdymo  grupių „Drugeliai” ir „Ežiukai” vaikams pažintinė viktorina „Aš saugus, kai žinau”. Su dideliu susidomėjimu vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus,  atliko praktines užduotis. Buvo daug džiaugsmo kibirkštėlių mažose vaikų akutėse, kai į salę oriai, bet draugiškai įžygiavo Policijos artimas draugas, animacinis herojus Amsis. Susitikimo metu vaikams buvo parodyti animaciniai filmukai, kuriuose policijos bičiulis Amsis moko ir pataria, kaip būti atsargiems gatvėje ir buityje. Vėliau animaciniuose filmukuose matytos istorijos buvo aptartos su vaikais. Vaikams  paliktos dovanėlės – kompaktinis diskas su animaciniais filmukais,  atšvaitai ir knygelės, kaip išvengti gaisro ar kitų pavojų.

      Pareigūnai ir pedagogės tikisi, kad tokios netradicinio pobūdžio veikla padės išvengti nelaimių, kuriose nukentėtų mūsų patys mažiausieji  dalyviai. Įvairių tarnybų atstovai kartu su vaikais aptarė, kaip saugiai pereiti gatvę, ką reikia turėti einant tamsiu paros metu, kur kreiptis pagalbos ištikus nelaimei ir padovanojo vaikučiams  naudingų patarimų bei mokymo priemonių. Taip pat būsimus pirmokus maloniai pakvietė atvykti apsilankyti priešgaisrinėje ugniagesių stotyje pažintinei – edukacinei ekskursijai.

      Viktorinos organizatorės priešmokyklinio ugdymo pedagogės Asta Paulevičienė ir Virginija Vasiliauskienė nuoširdžiai dėkojo svečiams – vaikų socializacijos programos partneriams:

Marijampolės PK Kelių  policijos  skyriaus specialistams Raimondai Vizgirdienei ir Tadui Amalai,   Marijampolės APGV inspektorei Ilonai Barauskienei , Marijampolės Mokolų mokyklos – darželio socialinei pedagogei Giedrei Karečiauskienei, MVS biuro sveikatos priežiūros specialistei Linai Teresei Stagniūnienei,  Marijampolės Mokolų mokyklos - darželio medicinos slaugytojai Ramunei Kaleininkienei  už aktyvų ir geranorišką  dalyvavimą mokykloje – darželyje  organizuojamuose saugaus eismo, saugaus elgesio, socialinių įgūdžių ir gebėjimų renginiuose, pokalbiuose, šventėse. 
                 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės-metodininkės Asta Paulevičienė ir Virginija Vasiliauskienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .